ویکی‌ادبیات:حفاظت از کودکان

From ویکی‌ادبیات
Jump to: navigation, search

الگو:ترجمه شود الگو:Legal policy الگو:درباره

ویکی‌ادبیات دغدغه‌های موجود درخصوص امنیت استفاده کودکان از این سایت را جدی می‌گیرد. کاربرانی که قصد استفاده از ویکی‌ادبیات برای تعقیب یا تسهیل روابط نامناسب بزرگسال-کودک را داشته باشند، حامی روابط نامناسب بزرگسال-کودک باشند (مثلاً ابراز این نظر که روابط نامناسب به کودکان صدمه نمی‌زند) یا خود را بچه‌خواه نشان دهند بی‌پایان بسته خواهند شد.

گزارش‌ها درخصوص کاربرانی که در چنین رفتاری شرکت جویند باید به کمیته داوری برای اقدامات بعدی ارجاع شود و نباید سوژه بحث جمعی یا نظرخواهی یا اجماع خواهی قرار گیرد. هنگامی که کاربری برای چنین عملی بسته شود به مدیر قطع دسترسی‌کننده تعلیم داده می‌شود که از خلاصه‌های بی‌طرفانه استفاده کند، قابلیت کاربر برای ویرایش در صفحه بحثش و دسترسی به ایمیلش از طریق سایت را ببندد. مدیر قطع دسترسی‌کننده باید به کاربر بسته شده اطلاع بدهد که هر نوع بحث بعدی یا فرجام خواهی باید به کمیته داوری در ایمیل ارجاع شود و فوراً کمیته را خبر کند.

نظرات ارسال‌شده در ویکی‌ادبیات مبنی‌بر بچه‌خواه‌بودن یک کاربر فوراً واگردانی می‌شود تا از بروز مسائل حریم شخصی و تهمت اجتناب شود. دغدغه‌هایتان را فقط از طریق رایانامه باید مطرح کنید، سؤال‌ها یا اتهامات علیه هر کاربر خاصی در فضای پروژه می‌تواند منجر به قطع دسترسی کاربر ابرازکننده آن منجر شود.

اگر کاربری کم‌سن‌وسال هستید و احساس می‌کنید شخص دیگری در ویکی‌ادبیات به‌نحوی رفتار می‌کند که امنیت شخصی شما را به‌خطر می‌اندازد یا شما را به هر نحوی نگران می‌کند، لطفاً به یک بزرگسال مسئول این مسئله را بگویید و از آن‌ها بخواهید به این صفحه نگاه کنند. به ارتباط با آن شخص ادامه ندهید - به او اصلاً محل نگذارید. هرگز اطلاعات شخصی را به هیچ‌کس ندهید، نظیر افرادی که می‌گویند می‌خواهند کمکتان کنند.

اگر دربارهٔ رفتار کاربری دغدغه دارید لطفاً با رایانامهٔ ویکی‌ادبیات (الگو:Nospam) تماس بگیرید.

جستارهای وابسته